Nuo rugsėjo ugdymas bendrojo ugdymo mokyklose vyksta kontaktiniu būdu, laikantis saugumo reikalavimų.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis švietimas

profesinis mokymas ir studijos

2022 01 12

Greitieji Covid-19 testai mokiniams bus dalijami jau šį penktadienį

Siekiant išvengti didelių COVID-19 protrūkių šalies ugdymo įstaigose ir toliau tęsti kontaktinį ugdymą, nuo šiol kiekvieną penktadienį bendrojo ugdymo ir pirminio profesinio mokymo mokiniams penktadieniais bus dalijami savikontrolės testai. 

„Norime mokyklas išlaikyti atviras ir kiek įmanoma saugias. Greitieji antigeno testai padeda identifikuoti sergančiuosius ir užkirsti kelią protrūkiams mokyklose. Savaitgaliais namuose atliekami testai pridės dar vieną saugiklį – pirmadieniais į mokyklas grįš tik sveiki vaikai. Labai raginame tėvus testuoti vaikus ar leisti atlikti testus patiems vaikams, kad virusas kuo mažiau plistų mokyklose. Kartu prašau savivaldybių vadovų pasirūpinti, kad testus vaikai gautų jau šį penktadienį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Savikontrolės tyrimai ugdymo įstaigose atliekami kas 3-4 dienas, todėl mokiniai testuojasi du kartus per savaitę. Įsigaliojus pakeitimams, mokiniai vieną iš šių testų galės atlikti namuose prieš grįžtant į ugdymą po savaitgalio, antruosius testus bus galima atlikti savaitei įsibėgėjus. 

Testai į namus savaitgaliams taip pat bus dalijami ir kaupinių metodu testuojamiems vaikams. Be to, testai galės būti dalijami ir tiems mokiniams, kurių tėvai dar nėra pasirašę sutikimo testuoti vaikus ugdymo įstaigose. Tikimasi, jog tėvai pasirūpins, kad vaikai atliktų testus. Mokiniams savikontrolės testus rekomenduojama atlikti sekmadienį, prieš grįžimą į ugdymo procesą.

Savikontrolės testai mokiniams į namus jau buvo dalijami prieš rudens ir žiemos atostogas. 

Profilaktiškai testuotis kartu su mokiniais, o ne tik tada, kai fiksuojamas ligos atvejis klasėje, nuo šiol bus rekomenduojama ir to pageidaujantiems ugdymo įstaigų darbuotojams. 

Testuotis nereikia mokiniams ir mokytojams, kurie COVID-19 liga sirgo mažiau nei prieš 90 dienų ir liga buvo diagnozuota atlikus PGR ar antigeno testą. 

Kaip rodo Lietuvos nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenys, teigiami greitųjų antigeno testų rezultatai dažniausiai patvirtinami ir PGR testų rezultatais. Tai reiškia, kad greitųjų antigeno testų rezultatai yra pakankamai patikimi – teigiami testai retai būna klaidingi.

Pakeitimus reglamentuojantis sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimas įsigalioja nuo sausio 13 d.  

Komunikacijos skyrius 

Mokyklose dėvime kaukes

Koronavirusu galime užsikrėsti bet kur. Kad būtų saugiau, uždarose erdvėse dėvime apsaugines kaukes. Užsidėkime kaukę ir mokykloje. Kaukės saugo, kai jas dėvime tinkamai: kaukę dėkime švariomis rankomis; ji turi dengti burną ir nosį, svarbu prispausti metalinę juostelę, kad kaukė nekristų, stengtis neliesti kaukės ant veido. Nusiėmę saugiai išmeskime ir nusiplaukime rankas. Kaukės gali apsaugoti ir nuo kitų virusinių ligų. Būkime saugūs. Saugokime vieni kitus.

Skiepai nuo COVID-19 mokiniams

Per vienerius pandemijos metus Lietuvos ligoninėse nuo koronaviruso gydėsi daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų. Kai kurie – reanimacijoje. Skiepai padėjo išgelbėti šimtus milijonų gyvybių visame pasaulyje, kurias anksčiau nusinešdavo raupai, difterija ir kitos ligos. Kasmet šiuos skiepus gauna milijonai vaikų. Kuo daugiau žmonių pasiskiepija – tuo greičiau užkerta kelią plisti virusui. Nuo sunkių ligos formų vaikus gali apsaugoti vakcinos. Lietuvoje skiepijami vaikai nuo 5 metų. 

Testavimas nuo Covid-19 mokiniams

Užsikrėsti COVID -19 galime įvairiose vietose: parduotuvėje, koncerte, vaikų gimtadienyje.  Ir  net patys to nežinodami, galime paskleisti virusą. Todėl rekomenduojama mokiniams  profilaktiškai testuotis. Tai leidžia nustatyti ligą, kai sergantis nejaučia jokių simptomų, bet ją platina kitiems. Mokyklos gali rinktis iš dviejų testavimo būdų: kaupiniai arba greitieji antigenų testai. Testavimas savanoriškas.  

Ugdymo scenarijai

Daugiau naudingos informacijos

Apie mokyklų darbą pandemijos sąlygomis

Susisiekime

+370 700 38 801

Taip pat galite skambinti +370 521 91 190 arba +370 521 91 189