Testavimas darbuotojams

Neįgijusiems imuniteto švietimo įstaigų darbuotojams Vyriausybės nustatyta tvarka privaloma reguliariai testuotis. Nepasiskiepiję ir nepersirgę švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys kontaktinį darbą, turi prieš grįždami į darbą ir vėliau periodiškai kas 7–10 dienų testuotis. 

Testai privalomi  švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams. Taip pat ir visiems kitų įstaigų darbuotojams, kurie teikia valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose. 

Nuo gruodžio 1 d. periodinis profilaktinis testavimas dėl Cocid-19 nebekompensuojamas valstybės lėšomis ir yra apmokamas darbuotojo lėšomis.

Profilaktiniai tyrimai nėra privalomi:

1) Pasiskiepijusiems asmenims:

– pilnai pasiskiepijusiems, bet ne seniau nei prieš 210 dienų;

– pilnai pasiskiepijusiems ir turintiems sustiprinančiąją vakcinos dozę;

– pilnai pasiskiepijusiems ir turintiems 60 dienų galiojantį teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą;

– pilnai pasiskiepijusiems ir persirgusiems COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

2) Persirgusiems asmenims:

– Persirgusiems 210 dienų laikotarpyje COVID-19 liga (koronaviruso infekcijos);

– asmenims, prieš mažiau nei 60 dienų gavusiems teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą.

Darbuotojai patys registruojasi paskambinę Karštosios linijos telefonu 1808 arba apsilankę www.1808.lt (pasirinkti „Profilaktiškai besitikrinantiems“). 

Sveikatos patikrinimai atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir jų mobiliuose punktuose. Darbuotojų, kurie privalo pasitikrinti, sveikatos duomenys tvarkomi Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS). Darbuotojai, kurie privalo pasitikrinti, darbdaviui turi pateikti sveikatos patikrinimo rezultatus iš ESPBI IS.